Lupič objel na kole 9 pošt a ukradl 100 tisíc

Frýdek-Místek - Policie dopadla lupiče, který na Karvinsku a Frýdecko-Místecku se zbraní přepadl devět pošt. Jako dopravní prostředek používal jízdní kolo. Celkem podle policistů uloupil 100 000 korun, tři z oloupených pošt přepadl dokonce dvakrát. Podle mluvčího frýdecko-místecké policie Ivana Žurovce se pachatel rád vracel na místa, kde byl úspěšný. Tato záliba se mu také stala osudnou, na jedné z nich byl totiž dopaden.

Policie lupiče dopadla 3. února krátce po poslední loupeži v Horních Bludovicích na Karvinsku. Osudným se mu stal právě fakt, že se vracel a některé pošty vyloupil opakovaně. „Muž přišel na poštu a ohrožoval pistolí poštovní úřednici, následně se dal na útěk, kriminalisté ho pronásledovali a nedaleko místa činu zadrželi,“ popsal situaci pro ČT ředitel frýdecko-místecké policie Tomáš Václavík.

„Vytypovali jsme možné pošty, které jsme hlídali. To se podařilo a kriminalisté už na místě číhali,“ doplnil mluvčí. Šestačtyřicetiletý muž dosud nebyl trestán. Ke zločinům se přiznal. Řekl, že loupil, protože byl ve finanční tísni. „Rodina o jeho nezákonné činnosti neměla tušení. Když se to dozvěděli, byli v šoku. Peníze použil na zaplacení dluhů,“ řekl Žurovec.

Přepadení
Přepadení