Na silnicích leží místy zledovatělý sníh

Praha - Na vozovkách se místy vyskytuje zledovatělý sníh, řidiči by na nich měli jezdit opatrně. Problémy jsou zejména na regionálních silnicích v kraji Vysočina, kde jsou i vyjeté koleje. Hlavní dopravní tahy, které se udržují chemicky, jsou většinou většinou suché a vymrzlé. Na některých silnicích v Pardubickém kraji se stále drží sníh, často zledovatělý. Lokálně mohou cestu řidičům také znepříjemnit sněhové přeháňky, upozorňují silničáři. Vrstva ujetého sněhu nebo zmrazky a ledové koleje se vyskytují na některých silnicích druhé a třetí třídy, například v Železných horách, na Orlickoústecku nebo Chrudimsku.

Vozovky nižších tříd na Vsetínsku pokrývá zledovatělá vrstva sněhu, místy jsou vyjeté i koleje. Od středních poloh regionu leží na cestách ujetá vrstva sněhu od šesti do 15 centimetrů krytá posypem. Vlivem větru se tvoří sněhové jazyky, viditelnost navíc místy komplikují mlhy.

Na nesolených silnicích nižších tříd v Královéhradeckém kraji leží zledovatělá ujetá vrstva sněhu. Na Rychnovsku a v Orlických horách dnes ráno hrozí tvorba náledí. Hlavní silniční tahy v kraji jsou suché a sjízdné bez omezení. Na Jičínsku teploty dnes ráno klesly až k minus 19 stupňům Celsia.

Jízdu se zvýšenou opatrností dnes doporučují silničáři motoristům na silnicích nižších tříd v Olomouckém kraji. Vozovky místy pokrývá ujetá nebo zledovatělá vrstva sněhu krytá posypem. Na ujetý a zledovatělý sníh řidiči narazí na regionálních silnicích na Jesenicku, Šumpersku, Olomoucku a Prostějovsku. Hlavní tahy v regionu jsou většinou suché a vymrzlé, sjízdné jsou bez omezení.

Počasí během dne

Zataženo až oblačno, jen ojediněle polojasno. Místy slabé sněžení, ojediněle mrznoucí mlhy. Nejvyšší teploty -7 až -3 °C, v 1000 m na horách kolem -9 °C. Mírný východní až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s.