Kauza sraženého chlapce, kterého řidič zanechal v lese, dál pokračuje

Kunštát (Blanensko) - Projednávání kauzy chlapce sraženého v Kunštátě na Blanensku, jehož po nehodě zavezl řidič Petr Neisser do lesa a ponechal jej tam zraněného svému osudu, bude dál pokračovat. Neisser používal služební vůz firmy ABI plus. Její majitel Pavel Šimon žádal po hochovi náhradu škody za zničené auto. Okresní soud v Blansku mu ale nevyhověl. Šimon v uplynulých dnech podal odvolání k brněnskému krajskému soudu.

„Prostě se nemohu smířit s tím, že jsem byl poškozený a škoda mi nebyla přiznána. Nedostal jsem nic. Navíc bych teď měl platit na soudních poplatcích 50 tisíc korun, protože jsem spor prohrál,“ uvedl Šimon. Otce hocha Šimonovo rozhodnutí rozladilo: „Už jsme konečně chtěli mít klid. Nemohu se zbavit dojmu, že protistraně nejde o nic jiného než jen tahat lidi po soudech.“

Řidič dostal za pokus o vraždu 12 let

Nehoda v Kunštátě se stala před čtyřmi roky. Řidič vozu, který je přítel Šimona a byl u něj zaměstnán, odvezl těžce zraněného mladíka do lesa, kde jej nechal bez pomoci. Hoch se zachránil s vypětím posledních sil. Za pokus o vraždu dostal Neisser dvanáctiletý trest vězení. Znalci ale dospěli k závěru, že nehodu zavinil chlapec. Šimon proto požaduje náhradu škody za zničený vůz ve výši 34 tisíc korun.

Blanenská soudkyně Iva Krejčířová loni v listopadu rozhodla, že majitel vozu sice má na finanční odškodné nárok, soud mu ale nemůže vyhovět, protože by to bylo vzhledem k trpkému osudu chlapce v rozporu s dobrými mravy. Protože šlo o občanskoprávní spor a Šimon jej prohrál, měl by tedy hradit soudní výlohy.