Za 40 dnů se stalo na přejezdech 50 nehod

Olomouc – Od začátku roku se stalo na železničních přejezdech již 50 nehod. Při nich navíc zahynulo deset lidí. Dnes stála železniční doprava kvůli neukázněným řidičům hned dvakrát V pořadí 49. nehoda roku se stala mezi zastávkami Mirošov-město a Příkosice na lokálce z Rokycan do Nezvěstic, následně vjela dodávka pod vlak na přejezdu mezi Olomoucí a Hlušovicemi na trati Olomouc–Šumperk. Odpoledne se staly na železnici další dvě nehody, tentokrát ale nešlo o srážky s auty. U Frýdlantu srazil kolem čtvrté odpoledne vlak člověka v kolejišti, na nádraží ve Vlastci na Táborsku zase vykolejila po poledni souprava osobního vlaku.

Nehoda u Olomouce se stala na přejezdu zabezpečeném výstražnými kříži, tři lidé cestující v dodávce se při střetu s osobním vlakem zranili. Řidič, kterého policie podezírá, že nehodu způsobil, utrpěl lehké zranění, jeden ze spolujezdců pak středně těžké poranění. „Druhého spolujezdce, cizího státního příslušníka, jsme transportovali do nemocnice ve velmi vážném stavu letecky. Má vážné poranění hlavy, při transportu byl ale ve stabilizovaném stavu,“ řekl náměstek ředitele krajské záchranné služby Jan Weinberg. Celková škoda činí zhruba půl milionu korun.

Srážka osobního auta s motorovým vozem na Rokycansku se obešla bez zranění. Škoda na autě dosáhla podle Drážní inspekce 20 tisíc korun, na vlaku potom 40 tisíc korun.