DB koupí další soupravy pro regionální dopravu

Berlín – Německé dráhy (DB) koupí dalších 48 elektrických jednotek Talent 2, které vyrábí společnost Bombardier. Nové vlaky se v letech 2011 a 2012 začnou objevovat na regionálních linkách v Berlíně a Braniborsku. DB objednaly sérii 26 pětivozových a 22 třívozových jednotek navzdory tomu, že první sérii Talentů, které měly od loňského prosince jezdit v Braniborsku a Sasku, výrobce dosud nedodal.

Dráhy ovšem podepsaly v roce 2007 s Bombardierem rámcovou smlouvu o dodávce 321 souprav, z nichž již DB objednaly 176. Kromě zpožděné dodávky, která měla jezdit na linkách Cottbus–Lipsko a Cottbus–Falkenberg, jde například o vlaky, které mají od příštího roku jezdit z Drážďan do Lipska.

Jednopodlažní elektrické jednotky začínají v regionální dopravě u DB postupně nahrazovat patrové soupravy s lokomotivou a řídicím vozem a soupravy starých vagonů ze 60.–80. let minulého století.

Bombardier je v posledních letech jedním z největších dodavatelů DB. Z jeho produkce jsou například novější série dvoupodlažních vlaků, stejně jako dieselové jednotky s naklápěcím systémem pendolino.