Vrah Roubal žaluje VZP - požaduje samonosné punčochy

Praha - Městský soud v Praze bude řešit netradiční žalobu Ivana Roubala, pětinásobného vraha odsouzeného na doživotí. Ten žaluje zdravotní pojišťovnu za to, že mu odmítá poskytnout samonosné punčochy. Obviňuje rovněž vězeňskou službu, která podle něj nesprávným léčením zhoršila jeho zdravotní stav. Všeobecná zdravotní pojišťovna i vězeňská služba prý zasahují do jeho práv. Proto se chce Ivan Roubal bránit soudní cestou.

„Žalobce tvrdí, že mu první žalovaná - VZP - odmítá několik let bezplatně poskytovat takzvané kompresivní samonosné punčochy, pouze nesamodržící, které žalobci zhoršují zdravotní stav,“ prohlásila mluvčí Městského soudu v Praze Martina Lhotáková. Vězeňská služba mu prý zase nesprávným léčením způsobila onemocnění cév na nohou. „Po každé žalované straně požaduje 200 000 korun jako finanční zadostiučinění,“ potvrdila informaci Lhotáková.

Ivan Roubal se svými komplici přepadl v roce 1994 autopůjčovnu. Její dva majitele svázal do kozelce - oba se později udusili. Soud mu ale prokázal ještě další tři vraždy a odsoudil ho k nejvyššímu možnému trestu, tedy doživotí. Policie ho podezírala ještě z dalších dvou vražd, vinu se jí ale nepodařilo prokázat, protože těla údajných obětí se nenašla.

Vězení
Vězení