Při nehodě na Jižní spojce se zranily dvě policistky, tvořily se kolony

Praha - Zřejmě řidič taxislužby zavinil ranní dopravní nehodu na pražské Jižní spojce, při které byly zraněny dvě policistky. Obě ženy skončily v nemocnici, uvedla mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová. Kvůli nočnímu sněžení se dnes v metropoli stala řada dopravních nehod. Hlavně na Jižní spojce a dalších hlavních tazích se tvořily dlouhé kolony.

Nehoda se odehrála před pátou hodinou za Lanovým mostem blízko sjezdu od Černého Mostu na Spořilov. Policistky na místě vyšetřovaly běžnou dopravní nehodu vozu Volkswagen Transporter. „V tu chvíli se přiřítil řidič taxislužby a narazil do policejního vozu, ze kterého policistky právě vystupovaly,“ řekla mluvčí. Záchranáři obě ženy převezli k ošetření do nemocnice, zranil se i řidič taxíku.

Na zasněžených vozovkách se ráno odehrálo několik dalších nehod. Kolize kamionu a dodávky před půl sedmou zcela zablokovala provoz za Lanovým mostem ve směru do centra. Neprůjezdné byly dva jízdní pruhy, tvořily se dlouhé kolony. Následky nehody se podařilo odstranit až po osmé hodině.

Se zpožděním musejí řidiči počítat na magistrále, na Výtoni, na mostě Barikádníků nebo v Ječné a Anglické ulici. Zpožďují se i autobusy MHD. Hlavní tahy jsou ale podle silničářů s opatrností sjízdné.