Policie zadržela sedm cizinců podezřelých z 33 krádeží

Praha - Pražští kriminalisté zadrželi sedmičlennou skupinu rusky mluvících cizinců, kteří jsou podezřelí ze série 33 krádeží zejména elektroniky. Sedm mužů a žen kradlo podle policistů ve Středočeském kraji a v Praze. Způsobili škodu přes milion korun. Cizinci byli obviněni z krádeže. Protože se jich dopouštěli jako organizovaná skupina, hrozí jim až osm let vězení. Všech sedm lidí skončilo ve vazbě.

Údajní pachatelé podle policie ve většině případů přeřízli zajišťovací lanko vystaveného zboží v prodejně. Po odstranění zabezpečovacího zařízení si pak věci odnesli. Jednalo se zejména o notebooky. „Kromě drahé elektroniky se také specializovali na krádeže drahého alkoholu, ale i dalšího zboží,“ dodala policejní mluvčí.

Cizinci byli již dříve trestně stíháni

Policisté po sedmičlenné skupině již delší dobu pátrali. Cizinci byli již dříve trestně stíháni a soud jim zakázal pobyt v České republice. „Vzhledem k finanční výnosnosti jejich počínaní se ale vraceli zpět do Čech s novými padělanými doklady,“ uvedla mluvčí s tím, že se jim díky falešné identitě a častému střídání bydlišť dařilo poměrně dlouho policii unikat.