Langer: Ve sněmovně bojuje odpovědnost s destrukcí

Praha – Jednání Poslanecké sněmovny na schůzích v posledních dnech, a to včetně schůzí mimořádných, se odehrává ve znamení obstrukcí. Pravice se snaží blokovat návrhy levice, které údajně ohrožují ekonomickou stabilitu země. „Co se děje ve sněmovně, je souboj odpovědnosti s destrukcí. Na jedné straně odpovědnost, kdy se snažíme zabránit tomu, aby sociální demokraté a komunisté úplně destruovali státní rozpočet poté, co zničili Janotův balíček, aby ještě hlouběji zasekli sekeru do státního rozpočtu,“ vysvětluje poslanec a místopředseda ODS Ivan Langer, který byl hostem pořadu ČT Hyde Park.

Podle Langera se občanští demokraté snaží zabránit státnímu bankrotu pomocí legitimních zbraní, který demokratický parlamentní systém umožňuje. „Ano, říkejte tomu klidně obstrukce, já tomu říkám boj proti destrukci,“ definuje dění ve sněmovně Langer.

ODS podle Langerových slov bojuje také proti zbytečným regulacím ze strany státu: „Pro mne jako právníka a liberála platí, že čím méně zákonů Parlament přijme, čím menší je míra regulace, tím je situace lepší. Ono se ne nadarmo zlehčeně říká: Zasedá Parlament, pozor, nikdo si nemůže být jistý ani životem, ani majetkem. A tak to bohužel vypadá. Tady není přímá úměra, čím více zákonů, tím lepší práce zákonodárce, určitě ne. Řekl bych, že to je naopak.“

Ve formulářích bezpečnostního úřadu jsem svlečen do naha

"Langer dále v Hyde Parku ostře odmítl veškeré kontroverze spojené se svojí osobou, mezi které patří například spor s vydavatelskou společností Mafra. Langer požaduje omluvu za články uveřejněné v deníku Mladá fronta Dnes a na serveru iDnes.cz, které ho spojují se zastřeleným podnikatelem Františkem Mrázkem.

"Jsem jeden z nejprověřenějších ústavních činitelů v České republice. Mám za sebou dvě prověrky na nejpřísnější stupeň utajení 'přísně tajné'. Deset let mého života je ve formulářích Národního bezpečnostního úřadu. Tam jsem se musel já a moji příbuzní svléknout do naha," zdůrazňuje Langer.

Ivan Langer o skládání účtů v politice:

„Politika má kouzelné pravidlo, že člověk musí neustále obhajovat to, co dělá. Musí se neustále zpovídat. Musí neustále skládat účty. A kruté pravidlo je: Nesložíš účty, padej! A končíš. A já v tomto mám velmi hluboký respekt. Jsem nejen zvyklý velmi tvrdě pracovat, ale zvyklý také skládat účty.“