Autobus s dětmi havaroval na Slovensku – 11 zraněných

Galanta (Slovensko) – Při nehodě českého autobusu, který vezl dětský zájezd, se na Slovensku zranilo jedenáct lidí. Autobus se mezi Galantou a Seredí srazil s kamionem. O nehodě informovala policejní mluvčí Martina Kredatusová. Zranění lidé byli převezeni do galantské nemocnice, vesměs utrpěli lehká zranění. Zbytek dětí, které cestovaly ze Zlína do maďarského Györu, je v bezpečí na policejní stanici v Galantě.

Nehoda se stala kolem deváté ráno poté, co kamion dostal na zledovatělé silnici smyk a vzpříčil se napříč přes vozovku přímo před autobusem. Jeho řidič strhl svůj vůz doprava. Dokázal zabránit čelní srážce, obě vozidla se pouze lehce střetla, ale autobus potom narazil do stráně u silnice.

„Zkoumáme, zda řidič přizpůsobil jízdu stavu vozovky, schopnostem a povětrnostním podmínkám. Ty sehrály patrně velkou úlohu, protože když se prudký vítr opře do obrovské boční plochy kamionu, platí fyzikální zákony,“ řekl ředitel policie v Galantě Igor Németh.

Zranění při nehodě utrpělo jedenáct lidí – oba řidiči a devět cestujících z autobusu. Většina zranění je lehká, řidič kamionu má ale podle primáře oddělení úrazové chirurgie a ortopedie galantské nemocnice Jána Kaysera zlomená žebra.

Děti, které vyvázly z nehody bez zranění, odvezli policisté na svoji stanici do Galanty. Tam by pro ně měl přijet autobus, který je odveze zpět do Zlína, sdělil Németh.

Na Slovensku jde v únoru již o druhou nehodu autobusu, který vezl děti. Na počátku měsíce havarovalo na středním Slovensku vozidlo, kterým cestovali školáci na lyžařský výcvik. Sedm z nich utrpělo při nehodě zranění.

Havarovaný autobus, foto tvnoviny.sk
Havarovaný autobus, foto tvnoviny.sk
Více fotek
  • Havarovaný autobus, foto tvnoviny.sk autor: ČT Brno, zdroj: ČT Brno http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/15/1425/142476.jpg
  • Místo nehody autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/15/1424/142378.jpg