Muži, který zakryl požárem vraždu, hrozí výjimečný trest

Zlín - Policie dopadla podezřelého z vraždy osmdesátileté ženy, jejíž tělo bylo před týdnem nalezeno v hořícím rodinném domku v Uherském Ostrohu. Čtyřicetiletý muž seniorku údajně udusil a poté ve stavení založil požár. Z domu si odnesl peníze a cennosti v hodnotě kolem 100 tisíc korun. Muž byl obviněn z porušování domovní svobody, poškozování cizí věci a z vraždy. Soud na něj dnes uvalil i vazbu. Pokud bude uznán vinným, hrozí mu 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest.

Pachatel se vloupal do domu stařenky v noci. Majitelka ho přistihla, jak hledá peníze a cennosti. Zloděj zřejmě dostal strach, že ho udá na policii, a proto ženu napadl. Podle policie domek dál prohledával a přitom kolem sebe rozhazoval věci. Mimo jiné zde pohodil i zapnutý přímotop, který začal hořet. Oheň nechal údajně vědomě rozhořet a z domu utekl. Při vyšetřování policisté zjistili, že dům byl prohledáván. Případ tak převzali krajští kriminalisté. Pitva poté u stařenky potvrdila násilnou smrt.

Podezřelý se k činu doznal

Policisté vyslechli desítky lidí a podle získaných poznatků a dalších indicií si vytypovali možného pachatele. "Sledovali jsme několik dnů jeho pohyb, kdy jezdil po celé republice, byl v Brně či v Praze nebo i na Slovensku. Nepravidelně se vracel domů, kde měl zázemí, základnu a pocit jistoty. Policie muže zadržela ve středu. K trestnému činu se doznal. Obviněný byl v minulosti už několikrát odsouzen za majetkovou, ale i násilnou trestnou činnost. Momentálně je nezaměstnaný, podle kriminalistů si příležitostně přivydělával brigádami.

Zatčený pachatel
Zatčený pachatel