Brněnská ODS nechce starostu Kvapila na kandidátce

Brno – Oblastní sněm ODS při dnešním zasedání v Brně podle očekávání nedoporučil regionálnímu sněmu zařadit starostu městské části Brno-Žabovřesky Aleše Kvapila na kandidátní listinu pro parlamentní volby 2010. Na tiskové konferenci to uvedl místopředseda oblastního sdružení Robert Kotzian. Zároveň uložila oblastní rada žabovřeskému sdružení předložit do 17. února návrh řešení situace v místním sdružení a v zastupitelstvu. Důvodem je podezření z korupce, za braní úplatku Kvapilovi a bývalému tajemníkovi radnice Brno-střed Radovanu Novotnému hrozí až 12 let vězení.

Městští občanští demokraté v případu nevylučují „určitou provokaci“, ale nikoli ze strany policie. Kandidátku do sněmovních voleb bude schvalovat sněm 22. února. Podle občanských demokratů konečná listina teprve vznikne, ač výkonná rada ODS ponechala pro jarní volby kandidátky připravené pro plánované předčasné volby.

Robert Kotzian, místopředseda ODS Brno-město:

„Osobně se domnívám, že korektní by od obou pánů bylo, kdyby podepsali vystoupení z ODS do doby očištění se, což by samozřejmě byl okamžik, kdy se mohou vrátit.“

Video Reportáž Barbory Telferové
video

Reportáž Barbory Telferové

Místostarosta Žabovřesek Marek Šlapal (ČSSD) dnes ohlásil, že sociální demokraté ve čtvrtek na řádném zasedání zastupitelstva městské části Brno-Žabovřesky navrhnou odvolat starostu Kvapila, pokud tak neučiní sama ODS. Podle informací ČT ale sami občanští demokraté Kvapilovo odvolání na čtvrtečním zastupitelstvu navrhnou.