Jízdu komplikuje zledovatělý sníh

Praha – Všechny silnice v Česku jsou sjízdné, řidiče ale může místy na vedlejších tazích potrápit zledovatělý sníh. Na hlavních tazích je vesměs sucho. Na několika místech v noci nebo po ránu nasněžilo. Při cestě je třeba vzít v úvahu, že teploty se budou celý den pohybovat kolem nuly nebo pod ní, situace na nesolených silnicích, na nichž leží sníh, se tak zřejmě nezmění.

Před zledovatělou vrstvou sněhu na regionálních silnicích II. a III. třídy varují silničáři na mnoha místech Královéhradeckého kraje, v Pardubickém kraji na Ústeckoorlicku, ve Středočeském kraji na Benešovsku, Příbramsku a Rakovnicku a na Vysočině na Pelhřimovsku a Žďársku. Zledovatělý sníh může komplikovat jízdu také na krajských silnicích v Olomouckém kraji na Šumpersku a ve Zlínském kraji na Vsetínsku.

V noci napadl čerstvý sníh, na který by se měli připravit především východočeští řidiči. V Královéhradeckém kraji nasněžilo na Náchodsku a Trutnovsku, přes den se mohou v regionu vyskytnout další slabé sněhové přeháňky. V Pardubickém kraji připadl sníh na Chrudimsku a Svitavsku.