Na silnicích nižších tříd zůstává sníh a led

Praha - Ujetá sněhová vrstva nebo zbytky sněhu stále znepříjemňují cestu řidičům na některých menších silnicích. Problémy způsobují v Pardubickém kraji. Na řidiče také čekají zledovatělé vyjeté koleje nebo zmrazky. Ve vyšších polohách Královéhradeckého kraje zůstává na některých komunikacích vrstva uježděného sněhu, která je místy zledovatělá. Hlavní silniční tahy jsou po chemickém ošetření holé a vlhké, sjízdné bez omezení.

Státní silnice jsou holé a většinou suché, výjimkou je silnice I/11 v úseku Suchý Vrch - Červená Voda. Sníh a led se vyskytuje na komunikacích druhé a třetí třídy zvláště na Chrudimsku a Hlinecku, v okolí Lanškrounu, Ústí nad Orlicí, Moravské Třebové, Svitav a Žamberka.

Na Jičínsku silničáři upozorňují, že ve zledovatělé vrstvě sněhu jsou místy vyjeté koleje. Na většině území kraje bylo dnes ráno zataženo, bezvětří, teploty klesly až šest stupňů Celsia pod bod mrazu.

Zledovatělá vrstva sněhu na silnicích druhé a třetí třídy na Pelhřimovsku a Třebíčsku dnes komplikuje dopravu na Vysočině. Na Žďársku jsou navíc v některých úsecích vyjeté koleje. Řidiči proto musí jízdě věnovat zvýšenou opatrnost, doporučují silničáři.

V obci Bílý Kámen na Jihlavsku blokuje část vozovky vzpříčený kamion. Místo je průjezdné pouze pro osobní vozidla. Na místě zasahují hasiči a kamion vyprošťují. Úsek dálnice D1 a hlavní silnice jsou holé, suché a vymrzlé a sjízdné bez omezení. Teploty se na Vysočině pohybují od dvou do šesti stupňů pod nulou, je zataženo, vane slabý vítr.

Ve středních Čechách by dnes měli být obezřetní zejména řidiči, kteří se vydají na Příbramsko. Na silnicích druhé a třetí třídy jim může znepříjemňovat jízdu ujetá vrstva sněhu krytá posypem.

Menší silnice na Valašsku pokrývá od středních poloh ujetá vrstva sněhu vysoká od pěti do deseti centimetrů. Také vozovky v nižších polohách regionu jsou sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Leží na nich zledovatělá vrstva sněhu a místy jsou vyjeté ledové koleje.

Na některých vedlejších silnicích v Olomouckém kraji zůstává vrstva ujetého sněhu, která je místy zledovatělá. Motoristé by kvůli sněhu měli být opatrní hlavně v okresech Šumperk a Jeseník. Dopravu v části kraje navíc komplikují sněhové přeháňky, silničáři proto řidiče nabádají k opatrné jízdě.

Počasí během dne

Převážně zataženo s ojedinělým slabým sněžením. Na horách a ojediněle i jinde polojasno. Nejvyšší teploty -2 až +2 °C, v 1000 m na horách kolem -3 °C. Mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s.