Pražské nehody si loni pod vlivem alkoholu vyžádaly sedm životů

Praha - Minulý rok se v Praze zapsal nepříznivě do statistik nehodovosti. Policisté evidovali sedm mrtvých při dopravních nehodách pod vlivem alkoholu a je to tak nejvyšší počet za posledních sedm let. Zvýšil se i počet těžce zraněných při nehodách pod vlivem alkoholu, uvedl ředitel pražské policie Martin Červíček. Nejméně mrtvých bylo při nehodách pod vlivem alkoholu v letech 2008 a 2007, kdy policie eviduje každý rok jen jednoho usmrceného člověka.

Vloni podle statistik vzrostl také počet těžce zraněných při kolizích pod vlivem alkoholu na 27. Předloni jich evidovali policisté 14.

Celkem pak zemřelo na následky dopravních nehod v metropoli 40 lidí, předloni o dva méně. Nejčastější příčinou nehod je nesprávný způsob jízdy, za ním následuje nedání přednosti a nepřiměřená rychlost. Od začátku letošního roku do dnešního dne zatím v hlavním městě nezemřel při nehodě ani jeden člověk. Nejčastějším úsekem v Praze, kde dochází k nehodám, je okolí Lanového mostu, který je součástí Jižní spojky.

V souvislosti se stále se zvyšujícím počtem dopravních nehod pod vlivem alkoholu začali policisté od začátku letošního roku při běžné dopravní kontrole provádět povinné dechové zkoušky. Za loňský leden v metropoli jelo pod vlivem alkoholu 105 řidičů, letos jich policisté evidují 102.