Silnice Most–Litvínov se nerozšíří

Most – Plánovaná rekonstrukce části státní silnice I/27, která spojuje Most s Litvínovem, se odkládá. Rozhodlo tak ministerstvo dopravy, podle něhož je rozšíření silnice na čtyři pruhy ekonomicky neúnosné. Rekonstrukce měla stát zhruba miliardu korun a měla začít letos. Nyní se řidiči dočkají přinejlepším třípruhu, řekl předseda sněmovního hospodářského výboru Oldřich Vojíř.

„Ministerstvo dopravy tento projekt na základě ekonomického posouzení zastavilo. Zkapacitnění dopravy v tomto úseku je však z hlediska bezpečnosti nutné. Domluvili jsme se proto s ministrem Slamečkou, že se záměr řešení frekventované silnice kolem průmyslového areálu znovu otevře,“ uvedl Vojíř.

Silnice I/27 by tak v úseku, který vede kolem průmyslového areálu producenta petrochemických výrobků, firmy Unipetrol RPA, mohla být třípruhová. Podle poslance Vojíře jsou možné dva výsledky rekonstrukce. „Oba počítají se třemi jízdními pruhy v různé délce, jejich realizace by byla každopádně levnější než čtyřpruh. S použitím signalizace by oba modely umožnily v případě havárie či jiné mimořádné události uvolnění dostatečné kapacity pro vozy integrovaného záchranného systému,“ uvedl.

O nutnosti rozšíření silnice mezi oběma městy kolem chemičky se hovoří už od 70. let. Dlouho tomu bránily i problémy s vypořádáním vlastnictví pozemků, před dvěma lety se to však podařilo.