Některé silnice namrzají, místy se tvoří ledové koleje

Praha - Menší silnice na Vsetínsku a v kraji Vysočina nadále pokrývá vrstva ujetého sněhu ošetřená posypem, místy se na vozovkách tvoří i ledové koleje. Zbytky zledovatělého sněhu leží na cestách ve vyšších oblastech Kroměřížska. Silničáři proto nabádají řidiče k opatrné jízdě. Řidiči by měli dávat pozor také v lesních úsecích, kde kvůli mrholení a mlhám mohou vozovky namrzat. Frekventované tahy, které se solí, jsou holé a mokré.

Na Lanškrounsku a Svitavsku se tvoří mlha. Ve výše položených oblastech leží na silnicích nižších tříd ujetá a místy zledovatělá vrstva sněhu. Silný vítr fouká v okolí Hlinska a Poličky. Teploty dnes ráno klesly maximálně na minus jeden stupeň Celsia.

Na některých menších silnicích ve středních Čechách může řidiče stále překvapit vrstva ujetého sněhu. Obezřetnost cestáři doporučují zejména na silnicích druhé a třetí třídy na Kladensku, Příbramsku a Rakovnicku. Na Benešovsku a Kladensku musejí motoristé místy počítat i s mlhou. Většina silnic včetně hlavních tahů je ale bez omezení sjízdná a holá.

Na některých komunikacích v Královéhradeckém kraji stále zůstává vrstva uježděného sněhu, například na Rychnovsku nebo Jičínsku je sníh také místy zledovatělý. Všechny silnice v kraji jsou s opatrností sjízdné.

Na vozovkách silnic nižších tříd na Šumpersku leží zledovatělá vrstva sněhu, místy navíc s vyjetými kolejemi. Před zbytky sněhu na vedlejších cestách varují silničáři také v okrese Jeseník a místy i na Prostějovsku. Motoristům na nich proto doporučují obezřetnou jízdu. Na silnicích druhých a třetích tříd, které se v zimě nesolí, jsou na vozovkách v okrese Šumperk zbytky zmrazků, na Prostějovsku uježděný sníh.

Počasí během dne

Zataženo až oblačno, místy mrholení nebo mrznoucí mrholení. Ojediněle mlhy. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C, v 1000 m na horách kolem 2 °C. Mírný jižní až jihozápadní vítr 2 až 5 m/s.