Kontrola v Praze přistihla 116 rychlých jezdců

Praha – Dvoudenní policejní akce, která proběhla v Praze, ukázala, že řidiči rádi jezdí rychle. Překročení rychlostního limitu bylo totiž nejčastějším přestupkem, celkem ho spáchalo 116 řidičů. Celkem zaznamenaly policejní hlídky 417 porušení zákona a vybraly 312 tisíc korun. Tři z pokutovaných hříšníků nebyli řidiči, nýbrž chodci. Celkem zkontrolovaly hlídky 2 227 aut, zhruba čtyři pětiny řidičů tak policisté pouze zdrželi a nenalezli u nich žádná pochybení.

Druhým nejčastějším přestupkem po překročení rychlostního limitu byl podle policie špatný technický stav vozu. „Nevyhovující technický stav vozidel byl zjištěn v 52 případech. U sedmi řidičů byl zjištěn alkohol v krvi a u jednoho řidiče dokonce přítomnost omamných a psychotropních látek v organismu,“ uvedla policejní mluvčí Eva Miklíková.

Policejní akce vyvrcholila v Českobrodské ulici, která za Prahou přechází ve frekventovanou silnici na Kolín. V Praze částečně vede mimo zástavbu, rychlost je přesto vesměs omezena na 50 km/h, relativně časté překračování nejvyšší povolené rychlosti proto není překvapivé. „Nejvyšší naměřená rychlost byla 75 kilometrů v hodině. Bylo to vyřešeno blokovou pokutou na místě,“ upřesnil vedoucí oddělení řízení dopravy Miroslav Boušek.

Alkoholový tester
Alkoholový tester