Škoda připravuje nový model, levné auto A Entry

Mladá Boleslav – Automobilka Škoda bude vyrábět další model nazvaný A Entry, který má zákazníky lákat především na nízkou cenu. Jedná se o koncernový vůz Volkswagenu, měl by se tedy prodávat i pod dalšími značkami, které patří wolfsburské firmě. Podle týdeníku Škodovácký odborář se auto bude zřejmě vyrábět v závodě Škody ve Vrchlabí. Zatím vznikla maketa nového vozidla.

Volkswagen chce prostřednictvím modelu proniknout na trh relativně velkých, ale přitom levných automobilů. Rozměry vozu nižší střední třídy a nízkou cenou oslovuje zákazníky například Dacia Logan. Volkswagen naproti tomu dosud sázel na poměrně drahý Golf či od něj odvozené modely nižší střední třídy Škodu Octavia a Seat Leon.

A Entry cílí jinam než na majitele octavií a golfů

Nový model A Entry by tak měl oslovit docela jiné zákazníky než Octavia a Golf. Vůz byl představen na nedávném setkání šéfa Volkswagenu Martina Winterkorna s managementem Škody. „Ten vůz vypadá velmi dobře, i když šlo zatím jen o maketu. Jeho největší předností bude nízká cena,“ uvedl v týdeníku šéf škodováckých odborů Jaroslav Povšík.

Vrchlabský závod Škody, kde by měl vůz A Entry vznikat, je dnes velmi slabě vytížen. Zhruba tisícovka zaměstnanců v něm montuje vozy Octavia Tour. Z Bratislavy by se do něj měla přesunout také výroba dalších variant Octavie, přesto se hovořilo o možném zániku továrny.

Největší česká automobilka v loňském roce prodala na všech světových trzích dohromady 684 226 vozů. Oproti roku 2008 jich bylo o 1,4 procenta více. Nejprodávanějším modelem firmy se stala Škoda Octavia. Přes zlepšení prodejů se od Škody očekávají špatné hospodářské výsledky za loňský rok. Výsledek hospodaření sdělí společnost v březnu.

Nová podoba sportovně laděného modelu Škoda Octavia RS
Zdroj: www.skoda-auto.cz
Autor: Škoda Auto