Ministerstvo potvrdilo milionovou pokutu pro ostravský dopravní podnik

Praha - Ministerstvo dopravy potvrdilo milionovou pokutu ostravskému dopravnímu podniku za to, že zatajil dva incidenty, kdy proti sobě na jednokolejné trati mezi Vřesinou a Ostravou vyjely v roce 2007 tramvaje. Rozhodnutí nabude právní moci dnem doručení. Nicméně ministerstvo předpokládá, že ostravský dopravní podnik se stejně nakonec obrátí na soud, který s konečnou platností rozhodne. Na stejné lince se v dubnu 2008 dvě tramvajové soupravy srazily. Při nehodě zemřeli tři lidé a další desítky byly zraněny. Řidič tramvaje Petr Hroch byl odsouzen ke čtyřletému vězení, kam nastoupil loni v prosinci.

Mluvčí ostravského dopravního podniku Miroslav Albrecht se k pokutě vyjádřit nechtěl s odůvodněním, že podnik zatím žádné vyrozumění nedostal. Proti rozhodnutí ministerstva se podnik odvolat nemůže, jedinou možností je pouze soud. 

Oběma incidentům, které se staly v dubnu a v červenci 2007, zabránili řidiči tramvají, kteří se soupravami včas vycouvali. Dopravní podnik měl ale oba případy nahlásit drážní inspekci, která by pak zahájila vyšetřování.