Svědek proti Krejčířovi spolykal ve vězení prášky, už je v pořádku

Praha - Podniktel Tarek Bechara, který je označovaný jako korunní svědek proti uprchlému podnikateli Radovanu Krejčířovi, se podle serveru Aktualně.cz pokusil o sebevraždu. Bechara se otrávil v českobudějovické vazební věznici, kde minulý týden spolykal hrst prášků. Vedení věznice již případ vyšetřuje. Služba ho převezla do pankrácké vězeňské nemocnice, teď už je v pořádku. Léky podle advokáta dostal Bechara od vězeňského lékaře.

Není to poprvé, co se Becharovi povedlo do vězení „propašovat“ léky, kterých si pak vzal tolik, že musel být odvezen od nemocnice. Už v roce 2007 se prášky přiotrávil ve vazební věznici v Trenčíně na Slovensku.

Tarek Bechara byl loni nepravomocně odsouzen krajským soudem na šest let za mříže za podvody s celkovou škodou 236,7 milionu korun. Do vězení se prakticky dostal „svou chybou“. Na konci ledna, konkrétně 29. ledna, přišel zcela dobrovolně na žádost soudkyně Soni Fišerové k budějovickému okresnímu soudu. Ta mu přetím slíbila, že když se dostaví, tak ho vyslechne a zruší mezinárodní i evropský zatykač, který dříve vydala.

Toho ale využil soudce českobudějovického krajského soudu Pavel Šilhavecký a narychlo vydal nový zatykač. Konkrétně kvůli rozsáhlým podvodům, za které ho poslal v polovině loňského prosince na šest let za mříže. Advokát Martin Klimo podal proti usnesení o vzetí do vazby stížnost a na soudce Šilhaveckého pak námitku podjatosti.

Tarek Bechara – zájmová osoba policie

Čeští detektivové se o Bechara zajímali například kvůli únosu Lamberta Krejčíře, otce uprchlého milionáře Radovana Krejčíře. Podle kriminalistů patřil do skupiny lidí, která únos zorganizovala. Bechara jim prý dodával přesné informace o pohybu Krejčíře staršího, protože v té době ještě pracoval pro jeho syna.

Bechara svědčil i v případu únosu podnikatele Jakuba Konečného, ze kterého byl zase viněn Krejčíř. Z jeho výpovědi před soudem vyplynulo, že Krejčíř nechal Konečného unést v roce 2002. Před trestním senátem Bechara uvedl, že za spory mezi Konečným a Krejčířem stály peníze.

Bechara je také důležitým svědkem proti Krejčířovi v kauze společnosti Technology Leasing, kterou podle obžaloby milionář vytuneloval. V příštích měsících případ bude projednávat pražský městský soud.