Silnice kloužou, místy jsou mlhy

Praha – Namrzlé silnice komplikují cestování v regionech. Silničáři varují před kluzkou vozovkou na většině míst s výjimkou severní Moravy. Cestování komplikují také mlhy, nejhůře je vidět na západě a severu Čech a na jihu Moravy. Na některých místech zůstává na regionálních tazích vrstva ujetého sněhu, v němž jsou stále častější ledové koleje. Správě železniční dopravní cesty se stále nepodařilo zprůjezdnit severomoravskou trať Třemešná ve Slezsku–Osoblaha.

Mlhy a lokální náledí komplikují dnes ráno dopravu na některých silnicích Plzeňského kraje. Místní náledí je zejména na Domažlicku, kde silničáři dokončují posyp. Mlhy jsou na dálnici D5, v Plzni, na Domažlicku, Plzeňsku, Stříbrsku a Tachovsku.

Souvislá mlha snižuje dohlednost a komplikuje dopravu v oblasti Krušných hor v Ústeckém kraji. Na některých silnicích v kraji, například na Lounsku, se také vyskytují nebezpečné zmrazky. Hlavní tahy jsou většinou vlhké nebo mokré, řidiči by ale měli být opatrní na vedlejších silnicích, kde zůstává ujetý sníh.

Na některých menších silnicích ve středních Čechách mohou řidiče překvapit náledí nebo zbytky ujetého sněhu. Obezřetnost dnes cestáři doporučují zejména na silnicích druhé a třetí třídy na Kladensku, Benešovsku, Berounsku, Příbramsku a v okolí Prahy. Na řadě míst kraje ztěžuje jízdu také hustá mlha.

Zbytků sněhu na menších silnicích v Pardubickém kraji vlivem oblevy ubývá. V noci však může voda na vozovkách namrzat. Místy se také řidiči setkají s mlhami. Před náledím varují silničáři zvláště na Chrudimsku, v okolí Vysokého Mýta a v Železných horách. Na některých cestách v Královéhradeckém kraji stále leží uježděná vrstva sněhu, na Rychnovsku, Jičínsku a Náchodsku je sníh místy zledovatělý a jsou v něm vyjeté koleje.

Dopravu ve Zlínském kraji místy komplikuje mlha, silničáři před ní varují zejména na Uherskohradišťsku. Ve vyšších polohách, a to především na Vsetínsku, leží na komunikacích sněhová kaše do pěti centimetrů. V horských oblastech pak silnice pokrývá nesouvislá ujetá vrstva sněhu až do deseti centimetrů, místy jsou zmrazky.

Zledovatělý nebo rozbředající sníh a mlha komplikují dnes ráno dopravu na některých vedlejších silnicích v Olomouckém kraji. Zledovatělá vrstva sněhu krytá posypem leží na silnicích nižších tříd v okresech Šumperk a řidiči s ní v úsecích, které se nesolí, musí místy počítat i na Jesenicku a Prostějovsku. K opatrné jízdě vyzývají i silničáři v okrese Olomouc.