Šéf lidovců mluvil o Richterovi jako o turbostudentovi, ten chce omluvu

Praha - Náměstek pražského primátora Milan Richter (ODS) požaduje omluvu od předsedy KDU-ČSL Cyrila Svobody. Nelíbí se mu, že ho šéf lidovců v rozhlasovém pořadu zmínil v souvislosti s kupováním vysokoškolských titulů. Pokud se Svoboda neomluví do týdne, chce se Richter domáhat omluvy právní cestou. Svoboda poté v rozhovoru ČTK řekl, že se omlouvá. Dodal, že svá slova vzal již v pořadu zpět.

„Politický boj je jedna věc, lež druhá. Pan Svoboda pošpinil mou občanskou čest před širokou veřejností, jako osoba veřejně činná od něho požaduji veřejnou omluvu,“ uvedl Richter.

Svoboda v pořadu řekl, že někteří pražští radní si koupili vysokoškolské tituly. „Je velmi podezřelé, jak se dostali k titulům další jako pan Richter,“ řekl na žádost moderátorky pořadu o upřesnění a poté, co se proti výroku ohradil primátor Pavel Bém (ODS). Svá slova poté vzal zpět. „Beru zpátky že koupili, ale studovali velmi rychle, nestandardně,“ řekl. Dodal, že takovým způsobem získal titul například starosta Prahy 5 Milan Jančík nebo radní pro územní rozvoj Martin Langmajer (oba ODS). „Pokud se cítí dotčen, to se omlouvám,“ řekl dnes Svoboda ČTK.

Radní chce, aby Svoboda omluvu, kterou mu naformuloval, do týdne zaslal jemu a ČTK. „Pokud se Svoboda do týdne neomluví, bude se Richter omluvy domáhat právní cestou,“ uvedl tiskový mluvčí magistrátu Jiří Wolf.

Richter tvrdí, že titul na České zemědělské univerzitě v Praze získal dříve, než se dostal do vysokých funkcí pražské politiky. „Studium jsem zahájil v roce 1996 a ukončil v roce 2001 jako řádný student,“ dodal Richter.

Ilustrační foto
Ilustrační foto