Na Blanensku policie odhalila pět opilců za volantem

Blansko - Při dopravněbezpečnostní akci na Blanensku zkontrolovali policisté v noci na dnešek 500 řidičů. Při mimořádné akci odhalili pět opilých řidičů a zjistili přes 31 přestupků, informovala o tom mluvčí blanenské policie Iva Šebková. Rozsáhlé silniční kontroly, na kterých se podílelo téměř 40 policistů jak z Blanenska, tak z dalších útvarů, ukázaly, že si místní řidiči z pití alkoholu před jízdou příliš hlavu nedělají. 

Hlídky kontrolovaly vozidla na všech vjezdech do města. Nejzávažnější přestupek spáchal řidič Škody 120, který usedl za volant, přestože měl v krvi 1,22 promile alkoholu. Hrozí mu za to trestní stíhání. Řízení pod vlivem alkoholu je podle policie dlouhodobým problémem jižní Moravy. Situace se pomalu zlepšuje.

Kontroly v Blansku dále odhalily osm řidičů, kteří nepoužili bezpečnostní pásy, sedm šoférů, jejichž auta byla ve špatném technickém stavu a pět motoristů jedoucích příliš rychle.

Policisté zkontrolovali téměř pět set vozidel, zjistili 31 přestupků a uložili blokové pokuty v celkové výši 20 600 korun.