Silnice místy namrzají

Praha – Sjízdnost českých silnic ovlivňuje námraza a náledí, které se vytvořily ve většině regionů i ve městech. Silnice jsou kluzké, od rána se na nich stala řada nehod. Na horských silnicích se řidiči musí potýkat také se zledovatělou vrstvou sněhu. Teploty se po ránu pohybovaly hluboko pod nulou, přes den ale mají vystoupit na bod mrazu, takže situace na silnicích by se měla zlepšit.

Lokální námrazy se vyskytují na mnoha místech Plzeňského kraje. Nejvíce kloužou silnice severně od krajského města. Na Šumavě, ale také na jižním Plzeňsku a Domažlicku zůstávají na regionálních tazích zbytky zledovatělého sněhu. Všechny silnice v kraji jsou ale sjízdné.

Námraza a náledí pokryly také velkou část Královéhradeckého kraje. Silnice v Krkonoších a Orlických horách pokrývá ujetá vrstva sněhu a řidiči tam musejí být při jízdě opatrní. Vozovky namrzají také v Pardubickém kraji na Chrudimsku, Lanškrounsku v okolí Vysokého Mýta a Žamberku. Na silnicích nižších tříd u Skutče a v Železných horách, které nejsou udržované chemicky, zůstává zledovatělý sníh. Na zmrzlý sníh motoristé narazí na regionálních vozovkách na Jesenicku a Šumpersku v Olomouckém kraji.