Po nehodě nejezdily vlaky z Budějovic do Brna, Prahy ani Plzně

České Budějovice – Nehoda na přejezdu zastavila dnes dopoledne provoz na dvou hlavních železničních tratích. Pod rychlík vjelo nedaleko severní zastávky v Českých Budějovicích osobní auto a kvůli nehodě musely být uzavřeny trati České Budějovice – Praha/Brno i České Budějovice – Plzeň. Provoz byl obnoven před polednem. Řidič, který nerespektoval výstražná světla, se zranil.

Nehoda se stala před desátou hodinou, když do Budějovic od Plzně přijížděl rychlík Junák (Plzeň–Brno). Devětatřicetiletý řidič nedal vlaku přednost na přejezdu chráněném výstražnými světly, která byla podle informací Drážní inspekce v provozu.

„Odhadovaná škoda činí 285 tisíc korun. Škoda na vlaku je odhadnuta na 230 tisíc, na trati 5 tisíc a na vozidle 50 tisíc korun,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Budějovická nehoda na přejezdu je letos již 59., v únoru jde o 23. podobnou havárii. Zatím všechny letošní střety na přejezdu způsobili řidiči, většina z nich nerespektovala výstražná světla na přejezdech bez závor.