Srážka autobusu s kamiony si u Vídně vyžádala šest mrtvých

Vídeň - Šest lidí zahynulo v Rakousku při noční vážné dopravní nehodě, když se kolem půlnoci nedaleko Vídně srazil autobus se dvěma kamiony. Podle agentury DPA utrpělo zranění 37 lidí, z nich 20 bylo zraněno vážně. Mezi oběťmi jsou převážně kosovští Albánci. O život přišel i řidič autobusu. Šofér slovenského kamionu je podle DPA v ohrožení života. První zprávy udávaly jako příčinu srážky náledí, to ale později správa dálnic dementovala. Podle rakouské televize ORF policie za jednu z možných příčin nehody považuje mikrospánek řidiče autobusu.

Linkový autobus s 41 cestujícími směřující z Kosova do Mnichova narazil do dvou kamionů, které jely před ním po dálnici ve stejném směru. Není jasné, v jakém odstupu za sebou jednotlivé vozy jely a kdo hromadnou srážku zavinil. Autobus s mnichovskou poznávací značkou se podle policie po nehodě nepřevrátil, mrtvé a zraněné si vyžádal samotný náraz. Vyšetřování neštěstí má trvat několik dní. Podle rakouského provozovatele dálnic Asfinag byla vozovka suchá, celou neděli na ni údajně pražilo slunce.

Policejní mluvčí uvedl, že zahynuli řidič autobusu a čtyři cestující z obou prvních řad. Jeden mrtvý byl nalezen také v jednom z nákladních vozů. Zranění byli rozvezeni do osmi nemocnic v okolí.

/*json*/{"map":{"lat":48.166085419,"lng":16.2652587891,"zoom":10,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":48.069820605719,"lng":16.18766784668,"type":"5","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Nehoda se stala kolem půlnoci na dálničním okruhu A21 mezi Badenem a Vídní. Na místě zasahovali záchranáři, policie, asi 60 hasičů a psycholog. Provoz na komunikaci byl kvůli nehodě na několik hodin přerušen, zcela byl obnoven až dopoledne. Po 12:00 však byl znovu uzavřen jeden jízdní pruh, protože bylo nutné dokončit úklid vozovky po kolizi.

Nedaleko Vídně se srazil autobus se dvěma kamiony.
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24