Dopravu místy komplikují namrzlé silnice, problémy jsou na Zlínsku

Praha/Zlín - Záchranáři ve Zlínském kraji vyjížděli dnes ráno hned k několika vážným nehodám, které způsobily namrzlé silnice. Tající sníh a nízké teploty vytvořily na některých místech na vozovkách téměř ledové plotny. Mlha ráno zkomplikovala dopravu zejména na Vysočině. Na silnicích ve vyšších polohách Královéhradeckého kraje nadále zůstává uježděná vrstva sněhu, která například v Krkonoších dosahuje až pěti centimetrů. Na zledovatělý sníh dnes ráno místy narazí motoristé na silnicích nižších tříd na severu Olomouckého kraje.

Nejvážnější nehoda se stala ráno na Vsetínsku, kde se na silnici I/57 srazilo šest vozidel a tři lidé byli vážně zraněni. Doprava na hlavním tahu a nadjezdu obchvatu města tam byla zcela uzavřena asi na dvě hodiny. Záchranáři však vyjížděli i k nehodám na Kroměřížsku a Zlínsku. Podle policistů jsou tam dnes silnice mimořádně zrádné. I když to není na první pohled vidět, někde jsou jako ze skla. A to se také odráží na počtu dopravních nehod. Dva lidé byli zraněni při nehodě u Kvasic, další člověk u obce Nová Dědina na Kroměřížsku. Zranění utrpěla i řidička při havárii osobního vozu u Velehradu.

V úseku Jablonné nad Orlicí a Červená Voda se dnes kvůli silnému větru mohou tvořit závěje. V regionu Železných hor a Vysokého Mýta se místy vyskytují sněhové jazyky. Na některých úsecích, především na Orlickoústecku, může také namrzat na silnicích tající voda.

Silničáři na Jičínsku varují před zbytky zledovatělého sněhu v lesních úsecích, na Rychnovsku jsou ve zledovatělém sněhu na cestách vyjeté koleje. Hlavní silniční tahy jsou sjízdné bez omezení.

Na zledovatělý sníh si motoristé musejí dávat pozor na regionálních silnicích na Šumpersku a Jesenicku. Hlavní tahy jsou dnes v Olomouckém kraji suché či mokré po chemickém ošetření.

Počasí během dne

Oblačno až zataženo, odpoledne zejména v Čechách místy slabý déšť. Ráno a dopoledne hlavně na jižní Moravě místy mlhy. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C, v místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačnosti a v 1000 m na horách kolem 4 °C. Mírný jižní až jihozápadní vítr 2 až 5 m/s, v horských oblastech na severu území a na severovýchodě i v nižších polohách čerstvý 4 až 8 m/s, ojediněle s nárazy kolem 15 m/s, bude odpoledne slábnout.

Hasiči u hromadné nehody
Hasiči u hromadné nehody
Více fotek
  • Hasiči u hromadné nehody autor: HZS Zlínského kraje, zdroj: www.hzs-zlkraje.cz http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/15/1451/145052.jpg
  • Vrak vozu po nehodě autor: HZS Zlínského kraje, zdroj: www.hzs-zlkraje.cz http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/15/1451/145053.jpg
  • Vážná nehoda autor: HZS Zlínského kraje, zdroj: www.hzs-zlkraje.cz http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/15/1451/145055.jpg