Talmanová bude na Kutnohorsku kandidovat do Senátu

Praha - Lucie Talmanová bude za ODS kandidovat v podzimních volbách do Senátu. Křeslo v horní komoře Parlamentu se pokusí získat na Kutnohorsku. Talmanová, poslankyně a partnerka šéfa ODS Mirka Topolánka, ve stranických primárkách v tajné volbě porazila bývalého federálního poslance Miroslava Richtera a šéfa kutnohorské Agentury pro zemědělství a venkov Josefa Viktora. Uvedl to server Aktuálně.cz.

Výsledek pondělní oblastní rady musí formálně potvrdit regionální a poté výkonná rada. Současným senátorem za volební obvod Kutná Hora je Bedřich Moldan, který nedávno opustil ODS a přidal se ke Schwarzenbergově TOP 09. Ten teď bude zřejmě kandidovat v Praze 6.

Talmanová původně chtěla politiku opustit, na kandidátce do sněmovních voleb se neobjevila. Loni na jaře tvrdila, že chce více času trávit se svým synem a že je rozčarovaná z toho, jakým směrem se ubírá česká politika. S šéfem ODS má dvouletého syna Nicolase. Jejich poměr vyšel najevo v létě 2006, v té době byl Topolánek ale ženatý. S manželkou Pavlou ho v pondělí rozvedl Obvodní soud pro Prahu 6.

Jméno Talmanové se v poslední době objevilo také ve spojitosti s exkluzivním dámským klubem Lata Brandis ladies club – spolkem bohatých a vlivných Češek, které mimo jiné získávají od velkých firem peníze na charitu. Jak ale zjistila Česká televize, nelze přesně zjistit, kam peníze putují. Navíc klub inkasoval příspěvky v řádech milionů, na charitu dal ale jen desetitisíce, maximálně statisíce. Za členství v klubu se ročně platí 50 000 korun. Členky spolu chodí na koňské dostihy, jezdí na výlety, pořádají módní přehlídky a pravidelně se scházejí v salonku pětihvězdičkového pražského hotelu Le Palais. Do klubu vstoupily kromě Talmanové třeba nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká nebo manželka místopředsedy ODS Tamara Bendlová.

Dámský exkluzivní klub
Zdroj: Lata Brandis ladies club
Autor: ČT24