Mladý řidič nezvládl favorita a narazil do mostku

Luhačovice - Dnes ráno zasahovali před sedmou hodinou hasiči u požáru osobního auta u Luhačovic. Ve směru k obci Polichno došlo nejdříve k vážnější havárii osobního auta a následně i k jeho požáru. Mladý devatenáctiletý řidič osobního auta Škoda Favorit nezvládl jízdu a havaroval mimo komunikaci, informoval o tom mluvčí zlínských hasičů Ivo Mitáček. 

„Vozidlo narazilo do malého mostku, který ho katapultoval. Po asi osmimetrovém letu vozidlo ve vzduchu narazilo do vzrostlé vrby a z třímetrové výšky spadlo na zem. Po dopadu se auto převrátilo na bok a začalo hořet,“ uvedl Mitáček. Hasiči byli na místě do jedné minuty a rychle auto uhasili, zabránili tak zničení celého vozu.

Řidič se stačil i přes svá zranění z hořícího vraku dostat ven bez cizí pomoci. Po ošetření byl odvezen do nemocnice.

/*json*/{"map":{"lat":49.0860093278,"lng":17.7339935303,"zoom":12,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":49.081624544085,"lng":17.728843688965,"type":"2","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Silnice byla v úseku Luhačovice–Polichno značně namrzlá a hasiči požádali o vyslání posypového vozu silničářů. Kolem místa nehody a požáru byla nejdříve doprava zcela zastavena. Při uvolnění jednoho z jízdních pruhů došlo při couvání vozidla dobrovolných hasičů k lehké dopravní nehodě s odstaveným policejním vozem. Doprava byla na místě řízena kyvadlově.