Policie obvinila tři osoby kvůli pokousání chlapce psy v Račicích

Hradec Králové - Hradecká policie v minulých dnech obvinila tři osoby kvůli pokousání šestiletého chlapce rotvajlery v Řačicích nad Trotinou loni v listopadu. Z přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti jsou obviněni rodiče chlapce a majitel psů. V případě odsouzení jim hrozí až čtyři roky vězení.

Pětiletý pes a roční fenka chlapce pokousali na oploceném dvorku, když byl na návštěvě u příbuzných. Chlapec psy, kteří pobíhali po dvorku, znal. Ze znaleckého posudku vyplývá, že na chlapce zaútočila obě zvířata. Po neštěstí nebylo jasné, zda útočil jeden nebo oba psi. Obě zvířata skončila v útulku. Obvinění rodiče a majitel psa jsou vyšetřováni na svobodě.

Chlapec při útoku psů utrpěl mnohačetná poranění na celém těle včetně poranění na hlavě a byl v ohrožení života. Utrpěl také hluboké podchlazení a lékaři hradecké fakultní nemocnice jej první dny léčby udržovali v umělém spánku. Zhruba po pěti dnech se stav chlapce výrazně zlepšil. Soudní znalec zranění označil za těžkou újmu na zdraví.

Pokousání dětí psy není v Česku výjimečné. Naposledy v polovině ledna v Unhošti na Kladensku rotvajler pokousal v obličeji čtyřletou dívku. Utrpěla rozsáhlejší tržnou ránu na levé tváři a spánku. Událost se stala v rodinném domě, kde byla dívka na návštěvě.