Muže podezřelého z dvojnásobné vraždy vydali do Česka

České Budějovice - Osmadvacetiletého Jana Heidingera, který je podezřelý z vraždy skladatele Petra Malhockého a jeho ženy v Českých Budějovicích, vydala německá policie ke stíhání v Česku. Okresní soud rozhoduje rozhodl o jeho vzetí do vazby. Heidinger prý manželům dlouhodobě vyhrožoval. Policisté mohli podle prověrky tragédii zabránit.

Nyní Heidingera policie vyslechne a bude převezen na psychiatrické oddělení brněnské vazební věznice. K soudu ho dnes převezla eskorta na základě Evropského zatýkacího rozkazu. Heidinegera zadržela německá policie v Pasově v den vraždy, po dvou týdnech ho německá strana vydala do Česka.

Vražda se stala krátce po půlnoci 11. února nedaleko centra Českých Budějovic v jednom z činžovních domů v Komenského ulici. Její obětí se v noci na čtvrtek stal známý českobudějovický hudebník a jeho manželka. Podezřelý z vraždy je syn zavražděné ženy z předchozího manželství. Hudebníkovi prý již dříve vyhrožoval zastřelením a několikrát ho fyzicky napadl.

Prověrka postupu policistů, kterou provedlo oddělení vnitřní kontroly jihočeské policie, prokázala, že vraždě skladatele a jeho ženy v Českých Budějovicích mohli zabránit. Na postup policie si stěžovali pozůstalí, protože policie podle nich o výhrůžkách věděla.

O případ se zajímá i nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká, která si vyžádala informace k případu. Postup policistů prošetřuje i policejní inspekce pro podezření z maření úkolu úřední osoby z nedbalosti.