Tání stále zvedá hladiny řek, na Radbuze je pohotovost

Praha - Pokračující tání sněhu dál drží hladiny mnoha českých řek na vzedmuté úrovni. Povodňové stupně dnes odpoledne platily na 18 místech. Druhý povodňový stupeň, pohotovost, platí pouze na Radbuze na odtoku z vodního díla České údolí. Hladiny ostatních řek jsou na prvním stupni. Po půlnoci začala bdělost platit i na Labi v Děčíně. Aktuální informace naleznete na stránkách ČHMÚ.

Zvýšené hladiny hlásí zejména řeky v západních a východních Čechách a na Moravě. Na západě Čech platil dnes ráno první stupeň na Radbuze, Berounce, Klabavě a Úslavě. Ve východních Čechách byl první stupeň na Dědině, Loučné a Novohradce. Ve středních Čechách na Doubravě a Berounce. Na Moravě byl první stupeň na řece Moravě, Třebůvce, Opavě, Romži a Brodečce.

Na horách bude kolem 6 °C, hřebeny by mohl zasáhnout silný vítr

Meteorologové na dnešní den předpovídají zpočátku oblačno až polojasno. Během dopoledne by od jihozápadu mělo být postupně až zataženo s občasným deštěm. K večeru by měla oblačnost od západu ubývat. Teploty by se měly pohybovat mezi šesti až deseti stupni Celsia, na horách by mělo být kolem šesti stupňů. Hřebeny hor by mohl zasáhnout vítr o rychlosti přes 100 kilometrů v hodině.