V březnu se vrátí sníh a mráz, jaro přijde až koncem měsíce

Praha – Oteplení, které do Česka přišlo zejména v posledním týdnu, zřejmě nebude mít dlouhého trvání. Začátek března se podle meteorologů ponese ve znamení polojasného nebo oblačného počasí s ojedinělými přeháňkami. Ty budou zprvu sněhové jen na horách, postupně by ale mělo sněžit i v nižších polohách. Oteplení má přijít až od půlky měsíce.

Od 1. do 10. března se budou nejnižší teploty v noci pohybovat od plus jednoho až k minus pěti stupňům, kolem 5. března by mohlo být až minus osm. Nejvyšší denní teploty budou zpočátku dva až sedm stupňů. Postupně se ale bude ochlazovat na minus jeden až plus čtyři stupně.

Ve druhé březnové dekádě má být většinou oblačno s občasnými srážkami, na horách zpočátku sněhovými. Kolem 15. března by přechodně mohlo být polojasno. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od plus dvou až k minus čtyřem stupňům, při přechodném zmenšení oblačnosti by mohla teplota klesnout až k minus sedmi. Nejvyšší denní teploty budou zpočátku dva až osm stupňů, postupně se má oteplit na pět až 11 stupňů.

Od 21. do 31. března má být většinou polojasno, jen ojediněle déšť. Větší oblačnost s četnějšími srážkami má být jen přechodná a krátkodobá. Nejnižší noční teploty v tomto období budou plus dva až minus čtyři stupně, při přechodně zvětšené oblačnosti šest až nula stupňů. Nejvyšší denní teploty mají být podle předpovědi osm až 14 stupňů.