Povodňovou aktivitu hlásí už 32 řek

Praha - Zvýšenou hladinu řek způsobenou táním sněhu dnes vodohospodáři registrují na 32 českých a moravských řekách. Třebůvka v Lošticích na Olomoucku a Romže ve Stražisku na Prostějovsku dosáhly druhého stupně povodňové aktivity, na ostatních místech platí stupeň první. Oproti nedělnímu večeru se počet toků s povodňovou aktivitou zvýšil o 16, v souvislosti s ochlazením, které meteorologové na tento týden ohlásili, se však očekává, že hladiny budou klesat. Aktuální informace naleznete na stránkách ČHMÚ.

Na Třebůvce v Lošticích se od nedělního večera zvýšila hladina na druhý povodňový stupeň, platí zde tedy pohotovost. Romže ve Stražisku vystoupala na druhý stupeň až dnes po sedmnácté hodině. První stupeň - bdělost platí například na řece Moravě v Lanžhotě a ve Strážnici, na Opavě v Děhylově, na Brodečce v Otaslavicích, na Svratce ve Veverské Bitýšce či na Svitavě v Bílovicích nad Svitavou. Zvýšené hladiny hlásí také řeky v západních, severních a východních Čechách.

Na západě Čech platí první stupeň například na Radbuze ve Lhotě, Berounce v Plzni - Bílé Hoře a Liblíně a Úslavě ve Ždírci. Na severu Čech se zvýšila hladina Labe v Ústí nad Labem a v Děčíně. Ve východních Čechách je první stupeň nadále na Dědině v Mitrově na Rychnovsku, Loučné v Dašicích na Pardubicku a Novohradce v Uhřeticích na Chrudimsku, ve středních Čechách na Doubravě ve Žlebech na Kutnohorsku a na Berounce ve Zbečně na Rakovnicku.

Ve východních Čechách je první stupeň nadále na Dědině v Mitrově na Rychnovsku, na Loučné v Dašicích na Pardubicku a na Novohradce v Uhřeticích na Chrudimsku, ve středních Čechách na Doubravě ve Žlebech na Kutnohorsku.

Rozvodněná řeka
Rozvodněná řeka