Do rozvodněné Ohře spadli dva lidé, zřejmě se utopili

Karlovy Vary - V Karlových Varech dnes po poledni spadli dva lidé do rozvodněné řeky Ohře u jejího soutoku s říčkou Teplou. Několik hodin po nich pátrali hasiči a policisté, na pomoc přivolali i vrtulník s termovizí. Záchranná akce ale skončila bez úspěchu, oba zřejmě utonuli. Pátrání už bylo ukončeno, hasiči i policisté ale stále ještě hlídkují na břehu, kdyby se tonoucím přeci jenom podařilo zachytit někde na břehu. Záchranářům komplikovala  práci rozbouřená a kalná voda. Řeka je navíc velmi chladná, podle odhadů záchranářů může tonoucí v tak chladné vodě přežít asi pět minut.  

Podle svědků došlo k nehodě, když se dva opilí bezdomovci, muž a žena, pohádali a při vzájemné potyčce spadli do vody. Snažili se prý sice plavat, ale v rozbouřené vodě neměli šanci a proud je odnášel dál. To potvrzoval i jeden z potápěčů: „Jakmile se odpoutám od břehu a nedosáhnu nohama na dno, tak mě odnáší silný proud. I když jsem přivázaný na laně, tak mě to stahuje a je to nebezpečné.“

Záchranáři proto rozmístili hlídky podél řeky v úseku asi pěti kilometrů a postupně prohledávali břehy. Pozdě odpoledne prohledali hasiči také jez v Radošově, jeden z kolemjdoucích tam prý totiž zahlédl lidské tělo. Hasiči však pod ledem zatím nikoho nenašli.