Paroubek by chtěl po volbách šéfovat českému sportu

Praha - Předseda ČSSD Jiří Paroubek by chtěl po volbách, zvítězí-li v nich sociální demokracie, změnit kompetenční zákon a převést sport do pravomoci premiéra. Chce se prý péči o sport věnovat osobně. Paroubek tak reagoval na vypadnutí českého hokejového týmu na olympiádě v kanadském Vancouveru. Úkolem státu by měla být znovu podpora sportovních tříd a zvyšování životní úrovně rodin s dětmi.

Paroubek u této příležitosti dnes odpoledne zahájil kontaktní část volební kampaně v Ústeckém kraji společně s bývalým hokejistou Jiřím Šlégrem. Paroubek a Šlégr se setkají se stoupenci sociální demokracie na kluzišti v Mostě, které sociální demokraté dávají k dispozici mládeži. Bude tam půjčovna bruslí a občerstvení. Součástí akce je vystoupení zpěváků, mezi nimi už tradičně Michala Davida, a skupiny Maxim Turbulenc. Podporu slíbila i herečka Kateřina Brožová. Na dnešní tiskové konferenci v Lidovém domě řekla, že považuje podporu sportu za „báječný nápad“ a že se už na volební mítinky ČSSD těší.

Sociální demokraté podle hlavního volebního manažera Jaroslava Tvrdíka takzvanou horkou část kampaně zahájí 22. dubna v Moravskoslezském kraji. Hlavními tématy Paroubkovy volební kampaně, který ji bude dělat nejen v Ústeckém kraji, kde je volebním lídrem, ale ve všech ostatních krajích, bude růst pracovních míst, podpora seniorů a zdravotnictví pro všechny. Doprovázet ho bude jihomoravský hejtman a šéf Asociace krajů Michal Hašek.

Speciální volební „seniorturné“ podle Tvrdíka chystají bývalý evropský komisař Vladimír Špidla, senátor Milan Štěch a evropský poslanec Richard Falbr. Zaměřovat se budou na práva zaměstnanců a ochranu důchodců. Oficiálně sociální demokracie vyčlenila ze svého centrálního rozpočtu na volební kampaň 160 milionů korun, uvedl Tvrdík. Není to podle něj ale částka konečná, protože další peníze dají na kampaň krajské organizace a ČSSD počítá ještě se sponzorskými dary. Šéf konkurenční ODS Mirek Topolánek v pořadu České televize Otázky Václava Moravce odhadl konečnou částku, kterou bude kampaň ČSSD stát, na 400 milionů korun.