Z Milovic do Prahy pojedou vlaky za korunu

Milovice (Nymbursko) – Regionální vlaky na nedávno elektrizované trati z Lysé nad Labem do Milovic, budou v úterý jezdit za korunu. Zlevněné zpáteční jízdenky Milovice – Praha – Milovice budou platit celý den ve spojích linek S20 (Milovice – Praha) a S22 (Milovice – Lysá nad Labem). Podobné propagační akce připravují dráhy také v dalších regionech.

Akci, při níž se budou na milovickém nádraží prodávat jízdenky za korunu připravily ČD společně se Středočeským krajem. „Nabízíme přímé, rychlé a pohodlné spojení jednotkami CityElefant a tento dopravní koncept chceme představit i lidem, kteří zatím dávají přednost svým autům,“ uvedl mluvčí ČD Aleš Ondrůj.

Loni v prosinci po půlroční výluce zavedly ČD do Milovic přímé spoje z Prahy. Jezdí na nich dvoupodlažní klimatizované elektrické jednotky, ale cestující se zároveň setkávají i se starými motorovými vozy, na jejichž služby byly odkázáni ještě před rokem. Z Lysé nad Labem do Milovic jezdí na všech víkendových spojích, v sobotu a neděli je navíc nutné v Lysé přestoupit.