ČD chtějí v Lidlu prodat jízdenky na vlak pro 100 tisíc lidí

Praha - České dráhy chtějí i letos v diskontních obchodech Lidl prodávat jízdenky na vlak, a to pro nejméně 100 000 cestujících. Lidl poprvé prodával lístky ČD loni v říjnu a před vánočními svátky akci zopakoval. Sázka na prodej vlakových jízdenek na svátek 28. října prostřednictvím prodejen Lidl se Českým drahám vyplatila a o cenově zvýhodněné jízdenky byl velký zájem. Celkem si loni lidé v prodejnách Lidl pořídili zhruba 28 000 jízdenek na vlaky ČD. Nyní ČD nabídnou v pražských a brněnských obchodech Lidl cenově zvýhodněné poukázky na cestování vlakem mezi Prahou a Brnem.

„Naším cílem je přepravit v roce 2010 na jízdenky prodané prostřednictvím prodejen Lidl nejméně 100 000 zákazníků,“ uvedl ředitel odboru produktů a obchodu Českých drah Aleš Ondrůj. Podle kterého v obchodech Lidl budou letos k dostání jak síťové jízdenky ČD Net Lidl pro vybrané dny v roce, tak i speciální poukázky na vybrané trasy. Připravují se i společné nabídky pro cestování do zahraničí nebo na výlety v ČR.

ČD se pomocí jízdenek prodávaných v obchodech Lidl snaží co nejvíce využít kapacitu vlaků například o vánočních či státních svátcích. Prodej jízdenek ČD je výhodný i pro Lidl, který získá provizi z jejich prodeje. Hodně lidí, kteří si přijdou pro jízdenku, zároveň v obchodech Lidl nakoupí další zboží.

V Německu byl o levné lístky na vlak obrovský zájem

Prodej vlakových jízdenek není pro Lidl úplnou novinkou. Společnost totiž například v roce 2005 prodávala v Německu levné lístky na vlak, o které byl mezi zákazníky obrovský zájem a před jejími diskontními prodejnami se tvořily dlouhé fronty lidí. Německé dráhy tehdy v obchodech Lidl prodaly několik milionů bianco lístků pro cestu tam a zpět po celém Německu.