Hromadná nehoda blokovala za Plzní tah na České Budějovice

Losiná (Plzeňsko) - Hromadná nehoda tří osobních a dvou nákladních aut dnes dopoledne na několik hodin částečně zablokovala hlavní tah z Plzně do Českých Budějovic u Losiné za Plzní. Při nehodě byly zraněny dvě osoby, informovala o tom mluvčí hasičů Alena Marešová. K havárii došlo krátce po sedmé hodině. Kvůli kolizi policie provoz odklonila přes vedlejší benzinovou stanici.

Zdroj: www.hzs-zlkraje.cz Autor: HZS Zlínského kraje

Zdravotníci převezli na chirurgii plzeňské fakultní nemocnice jedno dítě a jednu dospělou osobu. Podle mluvčí záchranářů Lenky Ptáčkové nebyla zranění vážná, ale jen lehčí.

K havárii došlo ktátce po sedmé hodině. Kvůli kolizi policie dopravu odklonila přes vedlejší benzinovou stanici a částečně také přes další komunikaci, uvedl policejní mluvčí Libor Pilař.

Policisté okolnosti nehody zjišťují. Pravděpodobně se stala tak, že nákladní auto, které jelo ve směru od Plzně, zastavilo před odbočováním z hlavní silnice vlevo a za ním zastavila dvě osobní auta. Zezadu přijíždějící nákladní vůz do nich narazil. Ve snaze vyhnout se kolizi jeho řidič ještě strhl řízení a v protisměru se srazil s dalším osobním autem. Alkohol policisté na místě u řidičů nezjistili.

/*json*/{"map":{"lat":49.6749600532,"lng":13.4506988525,"zoom":12,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":49.671960637942,"lng":13.45344543457,"type":"2","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/