Kamery pohlídají bezpečnost v pražské MHD

Praha - V autobusech pražského dopravního podniku budou digitální kamery s vysokým rozlišením. Objeví se ve všech nových autobusech, jejichž dodávky by měly skončit v roce 2015. Systém by měl cestující ochránit třeba před krádežemi nebo útoky agresivních spolucestujících. Kamery dokážou poskytnout detailní záběry případných pachatelů.

Kamery se v pražské MHD objevují nejen v autobusech, ale i v nových typech tramvají. Podle mluvčího pražského dopravního podniku Ondřeje Pečeného jsou součástí dodávky nových autobusů, která je plánovaná až do konce roku 2015.

„V autobuse si dokážu představit, že to bude fungovat tím způsobem, že autobus bude obložen třeba šesti kamerami, tím dostane řidič, ale i dispečink informaci o tom, co se kde v jaké části toho vozu děje. Řidič může situaci  vyhodnotit sám a taková bude asi realita a když zjistí, že je nějaký problém, tak na ten problém upozorní dispečink,“ řekl odborník na kamerové systémy David Capoušek. Kamera zachytí pohyb, případně problematickou situaci a dispečink se o tom dozví přes mobilní připojení a může zareagovat.

V dnešní době se podobné digitální kamerové systémy využívají ve velké míře i v obchodních řetězcích.

Digitální kamera
Digitální kamera