O víkendu znovu sněžení, v sobotu má napadnout až 15 centimetrů

Praha – Česko o víkendu znovu zasype sněhová nadílka. Podle předpovědi meteorologů má v sobotu napadnout až 15 centimetrů sněhu, navíc hrozí sněhové jazyky. Sněžit má až do neděle a teploty přes den zřejmě nepřekročí nulu. Začátkem příštího týdne by se sice mělo začít velmi mírně oteplovat, i tak se ale nejvyšší denní teploty vyšplhají sotva pár stupňů nad bod mrazu.

„Ve východních Čechách, na Moravě a ve Slezsku napadne do pěti centimetrů sněhu, na ostatním území od pěti do deseti centimetrů, na západě a jihozápadě Čech i kolem 15 centimetrů nového sněhu,“ upřesnil Český hydrometeorologický ústav.   

O víkendu se také očekávají nejnižší teploty tohoto týdne, do střední Evropy totiž míří příliv studeného vzduchu ze severu. Přes den bude od minus čtyř stupňů do nuly. V noci může přituhnout až na minus sedm stupňů. Obloha bude oblačná až zatažená, kvůli silnému větru se budou místy tvořit sněhové jazyky. 

Video Rozhovor s meteoroložkou ČT Alenou Zárybnickou
video

Rozhovor s meteoroložkou ČT Alenou Zárybnickou

Nejvíc sněhu zatím hlásí Velký Javor na Šumavě a Labská bouda, kde je kolem 120 centimetrů sněhové pokrývky. Na Lysé hoře leží necelých 60 centimetrů, o pár centimetrů víc je na Šeráku. Víkendová sněhová nadílka udělá radost zejména dětem z Prahy 6 až Prahy 10, Chebu, Děčína nebo Karlových Varů, kterým od pondělí začínají jarní prázdniny.