Dvojice advokátů prý chtěla uplatit soudce

Praha - Protikorupční policie minulý týden obvinila dva pražské advokáty z korupce, detektivové jsou přesvědčeni, že chtěli uplatit soudce. Podle policistů se případ týkal obchodních záležitostí a právníci měli nabízet úplatek ve výši několika desítek tisíc korun. Peníze k soudci ale údajně nedošly. Případem se již zabývá i Česká advokátní komora. O případu informuje dnešní vydání Práva.

„Jsou trestně stíháni pro podezření z trestného činu nepřímého úplatkářství,“ uvedla náměstkyně obvodní státní zástupkyně pro Prahu 4 Jitka Rybenská. Další podrobnosti však odmítla uvést. Dvojice stíhaných advokátů si jako obhájce zvolila známého pražského advokáta Tomáše Sokola. Ten se k obvinění odmítl vyjádřit.

Případem se už zabývá Česká advokátní komora. „Pokud by se toto podezření potvrdilo, tak by šlo o velmi závažnou záležitost a výjimečný případ,“ řekla mluvčí komory Iva Chaloupková. Dodala, že vedení komory bude v nejbližší době rozhodovat o tom, zda oběma advokátům pozastaví až do pravomocného ukončení řízení jejich činnost.