Nehodu na přejezdu nepřežil řidič, pod vlaky zemřeli i dva chodci

Kojetice na Moravě (Třebíčsko) – Po další z dlouhé letošní série nehod na přejezdech utrpěl řidič nákladního auta těžká zranění, kterým později podlehl. Se svým nákladním vozem, který vezl pivo, vjel řidič v Kojeticích na Moravě na přejezd chráněný výstražnými světly před osobní vlak. Motorový vůz po střetu vykolejil a při nehodě se zranil také jeho strojvedoucí. Na železnici se dnes staly i další dvě smrtelné nehody, které omezily provoz na hlavních tratích. V obou případech vstoupil chodec před jedoucí rychlík.

Nehoda zablokovala trať Znojmo – Okříšky a mezi Okříšky a Moravskými Budějovicemi byla zavedena náhradní autobusová doprava. Vlaky se na trať vrátily až večer.

Nehoda se stala před půl devátou ráno. Osobní vlak tvořený dvěma starými motorovými vozy vykolejil jednou nápravou čelního vagonu. Podle mluvčího Drážní inspekce byla výstražná světla na přejezdu v době nehody v provozu. Celková škoda přesáhla milion korun, oprava trati bude podle Drážní inspekce stát asi 300 tisíc.

Vlaky srazily dva chodce

Po poledni musely České dráhy zastavit provoz na hlavní dvoukolejné trati z Chomutova do Chebu. Rychlík, který se rozjížděl ze stanice Ostrov nad Ohří, srazil ženu, která přímo ve stanici přecházela koleje. Provoz na trati byl krátce zcela zastaven, později začaly vlaky jezdit po jedné koleji.

Podobná nehoda se stala o několik desítek minut později na přejezdu v Rájci-Jestřebí na trati Brno – Česká Třebová, kde vstoupil muž pod projíždějící rychlík. „Nehoda se stala na železničním přejezdu zabezpečeném výstražnou signalizací se závorami. Rychlost vlaku před střetnutím byla 120 km/h a  strojvedoucímu se podařilo vlak zastavit až po 650 metrech,“ popsal mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.