Schwarzenberg láká mladé voliče na GPS hru i pivo

Praha - Předseda strany TOP 09 a lídr pražské kandidátky Karel Schwarzenberg chce nalákat mladé voliče na dobrodružnou hru v ulicích Prahy. S pomocí GPS zařízení budou moci hledat ukryté schránky s částmi příběhů z historie ČR a hlavního města. Cílem je podle Schwarzenberga vzbudit u mladých lidí zájem o dějiny a politiku. Za hrou stojí skupina lidí, kteří Schwarzenberga podporují. Koncept vymyslel výtvarník David Černý, známý například kontroverzní plastikou Entropa. Tvůrci hry také spustili další propagační aktivity na webu nazvaném S Karlem. Na své si přijdou i příznivci hudby. Pro fanoušky Schwarzenberga dnes večer v pražské MeetFactory zahrají Tony Ducháček s kapelou Garage, Terne Čhave a DJ Liquid A.

„Postupně nabídneme pět různých her v ulicích hlavního města. Každá bude zasazena do jednoho historického období,“ vysvětlil jeden z tvůrců Martin Kotas. Soutěže začnou 17. března hrou z období feudalismu. Následovat budou golemova Praha, národní obrození, protektorát a doba komunistické diktatury.

S Karlem můžete zajít i na pivo

Termíny her jsou uvedené na webu, který nabízí i možnost komunikace se Schwarzenbergem. Lidé mohou například posílat své dotazy do videochatu. Předseda TOP 09 na ně jednou za čas zodpoví před kamerou a jeho odpovědi se poté objeví na internetových stránkách. Příznivci strany mohou posílat i svá amatérská videa na téma „Řiďte svůj život sami“. Tvorba bude na webu také zveřejněna.

Stránky nabízí ke koupi i trička, láhve nebo samolepky s podobiznou Schwarzenberga. Část výtěžku půjde podle Kotase na charitu. Tvůrci kampaně zároveň již od loňského léta zvou na nepravidelná „piva s Karlem“.