Nejen Beskydy jsou koncem března lahůdkou pro lyžaře

Frýdlant - Před prvním březnovým víkendem nabízejí zimní střediska v Beskydech přes půl metru sněhu na sjezdovkách a většinu vleků v provozu. A sněžit má na horách i v dalších dnech. Na milovníky bílé stopy tady ale tak úplně růžová situace nečeká. Na některých místech sníh na běžeckých tratích nedostačuje.

„Jezdíme celý týden denně od 9.00 do 16.00 a potom od 18.00 do 21.00. S největší pravděpodobností to tak bude až do konce příštího týdne,“ nešetří optimismem provozovatel lyžařského areálu Sachova Studánka v Beskydech Antonín Tovaryš. Podle vlekařů je místní sníh kvalitní a podmínky lyžařům přejí.

Také dnes v Beskydech znovu sněžilo a čerstvý sníh přilákal na sjezdovky řadu turistů. Někteří tak dobré podmínky ani nečekali. Lyžařský areál Nezávodí je dalším střediskem, které čeká velký nápor turistů především o víkendu. „K nám jezdí lidé z celé severní Moravy, je tu hodně kurzů a lyžařských zájezdů…,“ řekl ČT místní vlekař Marek Kaňan.

Lyžaře vábí na nový sníh také Krkonoše a Jizerské hory

Většina krkonošských areálů nabízí lyžařům přinejmenším atraktivní podmínky. Ve Špindlerově Mlýně leží na sjezdovkách metr sněhu, podobné je to i v Janských Lázních a Peci pod Sněžkou. Okolí Špindlerova Mlýna o víkendu ožije vzhledem ke konání tradičního běžeckého závodu Krkonošská sedmdesátka.

Také v Jizerských horách vlekaři hodnotí lyžařské podmínky jako výborné. Místní sjezdovky pokrývá zhruba půl metru sněhu. I když jarní prázdniny pokračují, střediska jsou během týdne poloprázdná. Nový sníh je podle správců Jizerské magistrály pojistkou toho, že v Jizerských horách se bude lyžovat určitě do konce března.

Ilustrační foto
Ilustrační foto