O víkendu znovu nasněží, hrozí sněhové jazyky

Praha - Meteorologové varují před sněhovými jazyky, v sobotu napadne v Čechách až 15 centimetrů sněhu. Navíc by měl vát silnější vítr, na horách se proto mohou tvořit i závěje. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) hrozí sněhové jazyky v Karlovarském, Ústeckém, Plzeňském, Jihočeském a Středočeském kraji. Husté sněžení začne v noci na západě republiky, během soboty by mělo postupně ustávat.

„Očekáváme, že během tohoto období napadne od tří do deseti centimetrů, na horách kolem 15 centimetrů nového sněhu,“ upozornil ČHMÚ. Nárazový vítr může dosahovat rychlosti až 54 kilometrů v hodině, místy se proto budou tvořit sněhové jazyky, na horách i závěje. Odborníci proto řidičům doporučují zimní výbavu a na cesty do hor i nezbytné sněhové řetězy.

Návrat zimního počasí provází také pokles teplot, v noci na sobotu mohou klesnout až devět stupňů pod nulu, při zmenšené oblačnosti až k minus 14 stupňům Celsia. O víkendu se pak nejvyšší denní teploty vyšplhají maximálně k nule. Velmi mírné oteplení by mělo přijít až příští týden, i potom se však odpolední teploty dostanou jen pár stupňů nad bod mrazu.