Kvůli sněhu se špatně jezdí i v Německu či Rakousku

Innsbruck/Drážďany/Norimberk – Sněžení, které významně zkomplikovalo dopravu v Česku, má výrazný vliv na provoz také v sousedních zemích – především v Německu a Rakousku. Na německých silnicích a dálnicích se stalo kolem 500 nehod, při kterých zemřel jeden člověk. Problematické je i cestování ze Saska do Čech, neboť na dálnici A17 je náledí. V Rakousku je řada horských silnic nesjízdná, v Tyrolsku navíc hrozí pád lavin.

K jedné z největších došlo na dopravním uzlu u Würzburgu, kde několik kamionů dostalo smyk a zablokovaly hlavní tah do Frankfurtu. „Myslím, že silnice začali sypat a solit příliš pozdě. Předpovědi přece hlásily, že bude sněžit. A silničáři je stejně ošetřili málo,“ uvedl jeden z řidičů.

Na dálnici mezi Drážďany a Chemnitz došlo k hromadným nehodám, srazily se tam desítky aut a provoz se skoro na půl dne zastavil. Na navazující dálnici z Drážďan do Prahy se sice nestaly podobné velké havárie, ale cesta po ní také není jednoduchá. Tah je totiž místy zledovatělý.

Rakouští silničáři uzavřeli oblast Zirler Berg západně od Innsbrucku. Ve sněhu uvázla auta a zcela zablokovala silnici, uvedl autoklub ÖAMTC. Na inntalské dálnici směrem do Německa se vytvářejí kolony a její část ve směru na Innsbruck musela být kvůli četným nehodám uzavřena.

Více než sto nehod zažilo také Švýcarsko. V Curychu se zastavila městská doprava poté, co autobusy uvázly ve sněhových závějích.