Nehody si již vyžádaly tři životy

Rumburk/Lažánky – Dva lidé od rána zahynuli při dopravních nehodách na českých silnicích. Brzy ráno zemřel na Strakonicku mladý řidič poté, co se svým vozem spadl do rybníka a nedokázal se vyprostit. Dopoledne zahynula v Rumburku řidička, když při nehodě vypadla z auta, které ji poté rozdrtilo. Tragicky skončila i čelní srážka na Plzeňsku. Kvůli špatnému počasí dochází po celý den k vysokému počtu nehod, při většině z nich se ale nikdo nezranil.

Mladý muž havaroval na silnici III. třídy mezi obcemi Lažánky a Blaténka na Strakonicku před šestou hodinou ráno. Zřejmě nezvládl řízení svého vozu na zasněžené silnici, dostal smyk a vjel na zamrzlý rybník. Led však nevydržel a pod autem se prolomil. Řidiči se nepodařilo vypnout bezpečnostní pás a včas se vyprostit. Hasičům a zdravotníkům se ho už nepodařilo zachránit.

Během dopoledne nezvládla řidička svůj vůz v zatáčce v Rumburku-Zátiší. Vůz vylétl ze silnice a převrátil se. Žena z něj vypadla, ale auto pokračovalo v pohybu a zavalilo ji. Záchranáři jí již nedokázali pomoct. Ve vozidle cestovala jako spolujezdkyně další žena, která při havárii utrpěla lehké zranění.

Další žena zemřela u Plas na Plzeňsku. Řidička nezvládla osobní auto, v němž cestovala, dostala smyk, vjela do protisměru a čelně narazila do dalšího vozidla. Střet nepřežila spolujezdkyně, sama řidička utrpěla těžké zranění.