Noc na zledovatělých německých silnicích nepřežili 4 lidé

Schwandorf (Německo) – Na německých silnicích a dálnicích zahynuli od sobotního večera nejméně čtyři lidé. Při čelní srážce aut u bavorského Bayreuthu zahynuli dva mladí muži. Další dva lidé zemřeli v Meklenbursku-Předním Pomořansku, když jejich plně obsazené auto narazilo do stromu. Při hromadné nehodě u bavorského Schwandorfu se zranilo dalších sedmnáct lidí, někteří z nich těžce.

Všechny havárie se staly na zledovatělé nebo zasněžené vozovce. Obě smrtelné nehody byly výsledkem smyku, když řidič neudržel auto ve správném směru. Při nehodě u Bayreuthu se neovladatelné auto dostalo do protisměru, kde se čelně srazilo s protijedoucím vozem. Střet nepřežili dva muži ve věku 26 a 31 let. Lehké zranění utrpěl i řidič druhého vozidla. V Meklenbursku-Předním Pomořansku vyjelo auto po smyku ze silnice a nabouralo do stromu. Ve voze zahynul čtyřicetiletý muž a čtyřiašedesátiletá žena, další tři cestující utrpěli zranění.

Na dálnici A93 u Schwandorfu do sebe postupně narazilo 46 automobilů, při nehodě se zranilo nejméně sedmnáct lidí, někteří z nich vážně. Nejprve do sebe vrazily tři automobily mířící směrem na Weiden. Poté do nich začala narážet dalších vozidla – 40 osobních aut a tři nákladní. Příčinou nehody byla podle prvních policejních informací nepřiměřená rychlost a nedostatečné odstupy na kluzké zasněžené vozovce.